Grand Prix Australii 2017 - Haas bez skrzydła T?

pią, 24 marca 2017 godz. 12:52:32 skomentuj F1

Romain Grosjean | fot. XPB

Zespół Haas F1 poinformował, że najprawdopodobniej zrezygnuje z używania skrzydła T podczas Grand Prix Australii. Element, który ma zapewniać lepszy przepływ powietrza do tylnego skrzydła, wzbudzał kontrowersje jeszcze przed rozpoczęciem piątkowych treningów. Wiele zdjęć z testów w Barcelonie pokazywało, że podzespół nie spełnia norm dotyczących elastyczności elementów. Dziś kierowcy Haasa korzystali ze skrzydła T w pierwszym treningu, ale podczas drugiej sesji element został zdemontowany.

- Używaliśmy tego skrzydła w Barcelonie i nigdy nie mieliśmy problemów z elastycznością. Musieliśmy zdemontować je na drugi trening, ponieważ ruszało się. Chcemy je odzyskać i musimy sprawdzić, czy możemy korzystać z niego. W tym samochodzie wszystko jest ważne i wszystko pomaga. Chcemy dalej korzystać z tego - mówił Gunther Steiner, szef zespołu.

Romain Grosjean pomimo zdjęcia podzespołu powtórzył w drugim treningu ósme miejsce wywalczone podczas pierwszej sesji. Stracił on jednak 0,352 sekundy do poprzedzającego go Carlosa Sainza.

fot. XPB