Groźby Red Bulla

pią, 21 kwietnia 2017 godz. 07:54:22 skomentuj F1

Red Bull Racing

Doradca Red Bulla ds. motorsportu – Helmut Marko zagroził, że producent napojów energetycznych wycofa się z Formuły 1, jeśli władze sportu nie znajdą rozwiązania na wprowadzenie niezależnego dostawcy silników od sezonu 2021.

Po spotkaniu pomiędzy FIA, a obecnymi producentami jednostek napędowych F1 oraz tymi potencjalnie zainteresowanymi, uzgodniono, że obecny silnik hybrydowy V6 z turbodoładowaniem, należy zastąpić tańszym, prostszym i głośniejszym silnikiem, od 2021 roku.

Marko ostrzegł jednak, że Liberty Media w przepisach musi zapewnić, że będzie również dostępna opcja niezależnego producenta, jeśli chcą utrzymać Red Bulla w F1.

- Najpóźniej do 2021 roku musi pojawić się w F1 niezależny dostawca silników - powiedział Helmut Marko . - To jest bardziej niż konieczne, aby silnik był prostszy, głośniejszy i kosztował mniej niż 10 milionów.

- Mówimy o zdecydowanie mniej skomplikowanej jednostce, niż obecne, o prostym silniku wyścigowym – dodał. – Jest wiele firm, które mogą go dostarczyć.

- Oczekujemy od nowych właścicieli i FIA, aby znaleźli rozwiązanie najpóźniej do końca tego sezonu. Jeśli to nie nastąpi, nasz pobyt w F1 nie jest zagwarantowany - zagroził.