Grosjean: Podążanie za rywalem jest łatwiejsze

nie, 17 marca 2019 godz. 10:10:17 skomentuj F1

Romain Grosjean

Romain Grosjean powiedział, że nowe przepisy aerodynamiczne wprowadzone do F1 na ten sezon ułatwiły podążanie za innymi samochodami, ale wyprzedzanie nadal jest trudne.

Na tek rok w Formule 1 uproszczono konstrukcję przednich i tylnych skrzydeł, sekcji bocznych oraz kanałów chłodzących hamulce.

Zmiany jednak nie spotkały się z przychylnością ze strony zespołów. Pojawiło się wiele wątpliwości czy to faktycznie ułatwi wyprzedzanie podczas wyścigów.

Po dzisiejszym GP Australii Romain Grosjean powiedział, że rzeczywiście jest łatwiej z podążaniem za sobą samochodów Formuły 1. Jednak możliwości wyprzedzania są ograniczone ze względu na charakter obecnych opon Pirelli.

Kierowca zespołu Haas sprawdził to na własnej skórze, kiedy utknął za Antonio Giovinazzim.

- Nowe przepisy aerodynamiczne ułatwiają podążanie za innym samochodem - powiedział Grosjean. - Jednak opony wciąż się przegrzewają, kiedy ciśnie się mocniej, więc wyprzedzanie jest bardzo, bardzo trudne. Jeśli zwróciliście uwagę, ile okrążeń zajęło mi pokonanie Giovinazziego, to dlatego, że ciężko było podkręcać tempo, kiedy przegrzewały się opony. Traci się przyczepność i nie można się zbliżyć wystarczająco.

- Może to dobre do oglądania w telewizji, ale następnym krokiem powinno być zapewnienie nam bardziej trwałych opon dla lepszych wyścigów - uznał.