Grosjean nie chce walczyć z tyłu stawki

wto, 6 lutego 2018 godz. 16:27:56 skomentuj F1

Romain Grosjean | fot. Haas F1 Team

Romain Grosjean, kierowca Haasa w F1, jest przekonany, że jego zespół nie zostanie w tyle w walce o środek stawki sezonu 2018. Oczekuje się, że w tym roku znacznej poprawie ulegną wyniki McLarena, który będzie korzystał z silników Renault. Również francuska marka poczyniła znaczące kroki, by ich samochód był dużo lepszy.

- Nie wiem, jak będzie wyglądał sezon. Niektóre zespoły będą miały mniej wydajną jednostkę napędową, więc jedna z ekip pójdzie w górę, a druga spadnie. Myślę, że nie chcemy być na dole tabeli. McLaren będzie bardzo silny. Mają ogromne zasoby i największą fabrykę w F1. Ponadto silnik Renault jest przyzwoity. Mają problem z niezawodnością, ale pod względem mocy są na wysokim poziomie i rozwijają się - mówił Grosjean dla motorsport.com.

- Pytanie brzmi, czy Williams, Force India, Renault i oczywiście McLaren będą tuż za Red Bullem, czy będą rywalizować z nami i Toro Rosso z nowym silnikiem - dodał.

Grosjean dodał, że Haas musi skupić się na rozwoju podzespołów, na które ma wpływ, a najwięcej zyskać mogą na pracach nad aerodynamiką.

- Najlepiej skupić się na naszej własnej pracy i wiemy, co możemy poprawić. Jest kilka obszarów, na których musimy skupić się i ulepszyć je. Jesteśmy pewni, że poprawki będą działały i zostały szybko zaakceptowane, więc nie stracimy trzech miesięcy na testowanie czegoś, co nie da żadnych efektów. Nie zamierzam mówić o szczegółach, ponieważ jest to poufne, ale aerodynamika jest jedną z tych rzeczy - zakończył.

fot. Haas F1 Team