Testy F1 2017 - Grosjean chwali nowe opony

czw, 2 marca 2017 godz. 14:38:20 skomentuj F1

Romain Grosjean | fot. XPB

Romain Grosjean powiedział, że Pirelli zrobiło spory postęp z oponami przeznaczonymi na mokrą nawierzchnię. Dziś kierowcy testujący w Barcelonie mogli sprawdzić się na mokrym torze.

- W porównaniu z zeszłym rokiem jest wiele pozytywów. Tył nie przegrzewał się i temperatura utrzymywała się. Podczas warm-up również było w porządku. Opony pośrednie są dobre na pojedyncze okrążenia. Przy dłuższej jeździe szybko niszczą się i nad tym trzeba popracować. Ogólnie zrobiono dobry krok w stosunku do zeszłego roku - mówił Grosjeana.

Sztuczne warunki, które stworzyli dziś organizatorzy nie spodobały się jednak Nico Hulkenbergowi. Nawierzchnia przy bezchmurnej pogodzie bardzo szybko wysychała.

- To nie jest najskuteczniejszy sposób. Nie pracowaliśmy ciężko, ponieważ mokry tor szybko przesychał i warunki były dobre dla opon pośrednich. Miałem jeden przejazd na mokrym torze i jeden na oponach pośrednich, by sprawdzić jak samochód reaguje. Poszło bardzo dobrze i byłem zadowolony. To początek sezonu i zawsze istnieje pewne ryzyko. Nie mamy wielu części zamiennych i trzeba zachować równowagę. Nie mogliśmy sprawdzać jak szybko pojawia się aquaplaning i tego dowiemy się w trakcie weekendu wyścigowego - komentował Hulkenberg.