Grand Prix Chin 2018 - Grand Prix Chin: Mówią po kwalifikacjach

sob, 14 kwietnia 2018 godz. 09:28:15 skomentuj F1

Sebastian Vettel & Valtteri Bottas | fot. XPB

SEBASTIAN VETTEL: - Byłem zadowolony z całego okrążenia. Samochód był naprawdę niesamowity. Jest po prostu coraz lepszy. Zrobiłem kilka błędów na pierwszym kółku za co się obwiniałem. Wiedziałem jednak, że jeśli będę miał czyste okrążenie i odrobinę marginesu, to mogę przycisnąć. Wygląda na to, że po stronie Kimiego jest więcej gumy, więc potrzebuje naprawdę dobrze wystartować.

KIMI RAIKKONEN: - Było dobrze, ale nie wystarczająco dobrze. Nie do końca tak jak tego chciałem. Zobaczymy jutro, co będziemy w stanie zrobić. Będziemy starali się poprawić. Musimy unikać problemów i zobaczymy co nam to przyniesie.

VALTTERI BOTTAS: - Dla nas to były dość proste kwalifikacje. Nie byliśmy w stanie osiągnąć takiego poziomu przyczepności co Ferrari.

TOTO WOLFF: - Nie spodziewaliśmy się, że Ferrari będzie tam mocne. Byli silni przez cały dzień. Osiągi postawiły ich w kwalifikacjach na pierwszym miejscu. Musimy się naprawdę nad tym zastanowić. Jest ciężko, brakuje przyczepności. Można wypaść z całego okna ich pracy, kiedy robią się zbyt gorące lub zimne. To dwie skrajności, jakie mieliśmy w Bahrajnie. To problem z oponami. Jutro będzie cieplej, więc mam nadzieję, że wprowadziliśmy właściwe ustawienia i mamy lepsze tempo wyścigowe niż Ferrari.

fot. XPB