Grand Prix Monako 2017 - GP Monako bez Alonso

śro, 12 kwietnia 2017 godz. 12:50:47 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Fernando Alonso poinformował za pośrednictwem twittera, że nie weźmie w tym roku udziału w Grand Prix Monako. Hiszpan w czasie rundy mistrzostw świata F1 będzie przebywał w Stanach Zjednoczonych, gdzie wystartuje w wyścigu Indianapolis 500.

Hiszpan w tym roku nie może być zadowolony z nowego samochodu zespołu McLaren-Honda. Japońska jednostka napędowa nie pozwala na walkę o czołowe lokaty i zdecydowanie zawiodła byłego mistrza świata.

Po kilkutygodniowych negocjacjach Alonso będzie bronił barw zespołu Andretti Autosport, a jego samochód zostanie pomalowany w barwy McLarena. Będzie to debiut Hiszpana w jednym z najbardziej rozpoznawalnych wyścigów na świecie.

UPDATE: McLaren potwierdził wcześniejsze doniesienia, że Fernando Alonso opuści Grand Prix Monako i wystartuje w Indy 500. Hiszpan pojedzie w wyścigu w barwach McLaren-Honda przy współpracy z Andretti Autosport.

McLaren wróci na Indianapolis 500 po 38 latach nieobecności.

Ekipa z Woking przekazała, że w odpowiednim czasie poda tożsamość kierowcy, który przejmie samochód Fernando w Monako.

- Jestem bardzo podekscytowany, że będę ścigał się w tym roku w Indy 500 z McLarenem, Hondą i Andretti Motorsport – oświadczył Alonso. - Indy 500 to jeden z najbardziej znanych wyścigów, obok Le Mans i Grand Prix Monako. Moja decyzja oczywiście oznacza, że w tym roku nie będzie mnie w Monte Carlo. To jednak jedyna runda, którą opuszczę w tym roku. Na początku czerwca wrócę do MCL32 w Grand Prix Kanady. Nigdy wcześniej nie ścigałem się w IndyCar i nie jeździłem po owalu, ale mam nadzieję, że szybko się dostosuję.

Fernando Alonso - twitter

fot. McLaren