Grand Prix Hiszpanii 2017 - GP Hiszpanii: Mówią po kwalifikacjach

sob, 13 maja 2017 godz. 15:56:24 skomentuj F1

Lewis Hamilton

LEWIS HAMILTON: - To były intensywne kwalifikacje. Musieliśmy wyciągnąć każdą milisekundę. Dokonaliśmy pewnych zmian przed kwalifikacjami i samochód był świetny. Tempo wyścigowe wygląda dobrze i zespół wykonuje niesamowitą pracę w ten weekend, jak zawsze. Nie wiem czy ludzie z fabryki nie są zmęczeni słysząc to, ale wykonali niesamowitą robotę. Czyniąc ten krok naprzód i dając nam świetny pakiet na ten weekend, abyśmy utrzymali się w walce z Ferrari, jestem im bardzo wdzięczny.

SEBASTIAN VETTEL: - Przyjeżdżam tu od dawna, ale ostatnia szykana zawsze jest dla mnie trudna. Pierwszy przejazd w Q3 nie był najszczęśliwszy i wiedziałem, że może być lepiej. Drugi był naprawdę dobry, aż do ostatniej szykany. Było blisko. Lewis wykonał dobrą robotę. Wielkie podziękowania dla zespołu, ponieważ musieli wymienić silnik w ostatniej chwili i samochód był dopiero co ukończony, więc dzisiaj to naprawdę dzień mechaników. Byłoby miło dać im pole position, ale obyśmy dobrze spisali się jutro.

VALTTERI BOTTAS: - Przez większość weekendu mieliśmy przewagę nad Ferrari, ale w trzecim treningu podnieśli poprzeczkę. Dla mnie dzień rozpoczął się od powrotu do starego silnika przez co byłem stratny. Miałem problemy w kwalifikacjach pod względem stabilności tyłu. Ciężko mi było uzyskać rytm. To nie były moje najlepsze kwalifikacje, ale jestem zadowolony z pracy zespołu. Lewis był bardzo szybki. Tu do pierwszego zakrętu mamy krótszy dystans niż w Soczi, ale już w przeszłości widzieliśmy, że można tu awansować z drugiego rzędu. Już wcześniej robiłem dobre rzeczy startując z trzeciego pola. Wszystko jest otwarte.