Grand Prix Chin 2017 - GP Chin: Mówią po kwalifikacjach

sob, 8 kwietnia 2017 godz. 10:35:47 skomentuj F1

Lewis Hamilton

LEWIS HAMILTON: - Jak do tej pory to ciekawy weekend. Dzisiaj to było prawdziwe wyzwanie. Rano musieliśmy zrobić wiele z wczorajszych testów i mam nadzieję,  że znaleźliśmy właściwy balans. Ferrari wyglądały na szybkie. Wiedzieliśmy, że będzie ciasno i musieliśmy wyciągnąć wszystko. Okrążenie nie zaczęło się tak dobrze jak w Q1 ale było coraz lepiej. Jestem bardzo zadowolony i wdzięczny za pracę zespołu. To bardziej ekscytujące niż do tej pory, ponieważ naprawdę walczymy. Właśnie o to chodzi w wyścigach. Jutro będzie niezwykły dzień. W tym sezonie jeszcze nie jeździłem na deszczowej oponie. Ferrari ma mocny samochód i mogą poprawić tempo w wyścigu, więc ciekawe co przyniesie jutro.

SEBASTIAN VETTEL: - To była fajna sesja, bardzo mi się podobało. Byłem bardzo zadowolony ze swojego okrążenia. Może straciłem trochę w ostatnim zakręcie hamując zbyt wcześnie. Jutro zobaczymy jak ważny będzie pierwszy rząd. Gdybyśmy byli trochę szybsi byłoby jeszcze fajniej. Było blisko z Valtterim, więc na szczęście mieliśmy wystarczający margines na pierwszy rząd. Myślę, że nadal możemy się poprawić. Warunki będą dość inne.

VALTTERI BOTTAS: - Szkoda, że Seb znalazł się między nami, ale wyścig jest jutro. Zaczynamy z pierwszego i trzeciego pola i to jest dobre miejsce na start. Pogoda może być jutro różna. Lewis był mocny, Ferrari było mocne i oczekujemy zaciętego wyścigu. Zobaczymy co przyniesie jutro.