Giovinazzi ma szczęście

wto, 12 lutego 2019 godz. 09:44:44 skomentuj F1

Antonio Giovinazzi

Kierowca zespołu Alfa Romeo F1 - Antonio Giovinazzi cieszy się, mając w nadchodzących mistrzostwach za partnera zespołowego Kimiego Raikkonena.

W tym roku Włoch zaliczy swój pierwszy, pełny sezon w Formule 1. Na koncie ma do tej pory jedynie dwa wyścigi, kiedy w Sauberze zastępował Pascala Wehrleina.

W rozmowie udzielonej dla motorsport.com, mówiąc o celach na rok 2019 stwierdził: - Nie ma jeszcze danych na temat potencjału nowego samochodu, ale w moim przypadku ważne będzie potwierdzenie rozwoju z wyścigu na wyścig.

- Mam to szczęście, że kolegą zespołowym będzie Kimi, to świetny punkt odniesienia
- dodał.

Pracując u boku Raikkonena, Giovinazzi żartował, że w ostatnich miesiącach rozmawiali ze sobą więcej, niż przez minione dwa lata.

- Jest otwarty, dla mnie to szczęście, że mogę być jego kolegą zespołowym.

Współpraca z Ferrari w roli kierowcy rozwojowego oznaczała, że Giovinazzi był jednym z głównych kandydatów do ekipy z Hinwiil, kiedy zacieśniono partnerstwo Alfy Romeo i Saubera.

- To dobre doświadczenie, ponieważ pracuje się z doskonałymi profesjonalistami i świetnymi kierowcami, w moim przypadku z  Vettelem i Kimim - odniósł się do pracy w symulatorze. - Z czasem to może stać się rutynową czynnością, ale ja zawsze postrzegałem to jako szansę. To był sposób na przekonanie Ferrari, że zasługuję na starty.