Giovinazzi kolegą Raikkonena?

czw, 13 września 2018 godz. 10:11:45 skomentuj F1

Antonio Giovinazzi

Antonio Giovinazzi jest faworytem do zajęcia drugiego miejsca w Sauberze, obok Kimiego Raikkonena – tak przynajmniej twierdzą niektóre media związane z Formułą 1.

Reprezentujący obecnie ekipę z Hinwill Charles Leclerc, od sezonu 2019 przechodzi do Ferrari. Jego miejsce zajmie Raikkonen. Natomiast obecny partner Leclerca - Marcus Ericsson, jest mocno związany ze współwłaścicielami ekipy.

- Nie jest tajemnicą, że chcę pozostać w Sauberze, ale wiem, że nadchodzące wyścigi będą dla mnie bardzo ważne – przyznał Szwed.

Wiele źródeł podaje natomiast, że do Saubera trafi drugi z juniorów Ferrari - Giovinazzi.

- Giovinazzi jest naprawdę dobrym kierowcą i wielkim talentem - podaje korespondent Ilta Sanomat, Toni Vilander. - Zobaczymy ile waży dolar Ericssona, czy też to Alfa Romeo [red. sponsor tytularny] będzie miała większą moc decyzyjną. Byłoby wspaniale, gdyby talent Giovinazziego przezwyciężył te kwestie.

Tymczasem były kierowca F1 – Mika Salo posunął się nawet do stwierdzenia, że Charles Leclerc w Ferrari może spisywać się lepiej od Sebastiana Vettela.

- Jeśli spojrzy się na karierę Charlesa. Zawsze kontrolował sytuację - powiedział Salo. - Nie spodziewam się, aby miał problemy w Ferrari. Nie byłbym nawet zaskoczony, gdyby był przed Sebastianem.

fot. XPB