Gasly współczuje Kwiatowi

czw, 28 września 2017 godz. 12:40:33 skomentuj F1

Daniił Kwiat | fot. XPB

Debiutujący w ten weekend w F1 - Pierre Gasly twierdzi, że czuje współczucie wobec Daniiła Kwiata, swojego poprzednika w Toro Rosso.

Protegowany Red Bulla zastąpi Rosjanina w samochodzie STR od Grand Prix Malezji.

Na razie nie ma potwierdzenia, czy Gasly zaliczy wszystkie pozostałe wyścigi w tym sezonie, czy za kierownicę samochodu powróci Kwiat.

Do tego w Toro Rosso po tegorocznych mistrzostwach zwalnia się miejsce, bowiem Carlos Sainz od sezonu 2018  zostaje wypożyczony do Renault.

- Niestety tak to działa w tym sporcie - powiedział Gasly. - Był w mojej pozycji zanim trafił do F1. Czekał na swoją szansę, a potem zajął miejsce kogoś innego.

- Oczywiście przykro mi z jego powodu, to jest dobry i utalentowany kierowca - dodał. - Tak się zdarzyło, że zajmę jego miejsce. Jestem jednak pewien, że niebawem zobaczymy go w stawce.

- Na tę chwile nie wiem ile zaliczę wyścigów w F1, nic nie zostało jeszcze potwierdzone - wyjaśnił. - Zespół prosił, abym skoncentrował się na tym weekendzie i dam z siebie wszystko. Formuła 1 jest dla mnie całkowicie nowa, to będzie moje pierwsze grand prix, ale nie mam żadnego realnego celu.

fot. XPB