Gasly potwierdzony

wto, 26 września 2017 godz. 12:37:54 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. Red Bull

Scuderia Toro Rosso potwierdziła, że od Grand Prix Malezji Pierre Gasly zastąpi w zespole Daniiła Kwiata na pozostałą część sezonu F1.
 
Gasly jest jednym z kierowców wchodzących w skład juniorskiego programu Red Bulla. W tym roku startuje w Japonii, w serii Super Formula. Mistrz GP2 z 2016 roku zajął drugie miejsce w wyścigu rozegranym podczas minionej niedzieli, wcześniej na swoje konto zapisał dwie rundy.
 
Poinformowano również, że Kwiat będzie nadal częścią rodziny Red Bulla.

- Dziękuję wszystkim, którzy pomogli mi w zdobyciu tej szansy w mojej karierze, szczególnie Red Bullowi, Helmutowi Marko i Scuderii Toro Rosso...to dla mnie wspaniała okazja - oświadczył Gasly. - Czuję się gotowy, musiałem być przygotowany do wszystkiego w mojej roli trzeciego kierowcy Red Bull Racing w tym roku. Dam z siebie wszystko, aby spisać się dobrze ze Scuderią Toro Rosso w trakcie nadchodzących wyścigów.

- Scuderia Toro Rosso została stworzona przez Red Bulla, aby wprowadzać młodzież z juniorskiego programu do Formuły 1 i to właśnie robimy oferując Pierre’owi szansę - powiedział szef STR, Franz Tost.
 
- Jest następnym w kolejności, w Red Bullu, aby z tego skorzystać i pokazał, że na to zasługuje, wygrywając GP2 w 2016 roku i będąc konkurencyjnym w serii Super Formula - dodał. - Ma szansę na tytuł i traci tylko pół punktu do lidera. Zmiana kierowców daje nam możliwość podjęcia bardziej świadomej decyzji odnośnie składu na 2018 rok.
 
- Z wielu powodów, niektórych wynikających z problemów technicznych, ale inne były efektem błędów, Daniił Kwiat do tej pory, w tym roku, nie pokazał swojego prawdziwego potencjału, dlatego odsuwamy go na kolejne wyścigi. To da nam okazję do oceny Pierre’a na torze, podczas weekendu wyścigowego - podsumował.