Grand Prix Stanów Zjednoczonych 2017 - Gasly poświęci tytuł?

wto, 3 października 2017 godz. 18:30:17 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. Red Bull

Pierre Gasly przyznał w rozmowie z motorsport.com, że jeśli otrzyma szansę na start w GP Stanów Zjednoczonych, to wykorzysta ją i zrezygnuje z walki o mistrzowski tytuł w japońskiej Super Formule. Francuz zastąpił w ekipie Toro Rosso Daniiła Kwiata i w debiucie w F1 wywalczył czternaste miejsce. Przed finałową rundą Super Formuły traci on 0,5 punktu do liderującego Hiroakiego Ishiuriego.

- Tytuł zawsze jest ważny. Po zwycięstwie w GP2 wspaniale byłoby zdobyć mistrzostwo w Super Formule, ale jeśli będę mógł pojechać w Austin, to będzie jeszcze bardziej zdumiewające. Jeśli otrzymam szansę na zakończenie sezonu w F1, zrobię to. To mój główny cel. Chcę być w Formule 1 - mówił Gasly.

- W tej chwili nie rozmawiamy o sezonie 2018. Wiedzą, czego chcę i ja chętnie już teraz podpisałbym umowę. Mogę jednak tylko skupić się na swojej pracy. W zeszłym roku miałem bardzo dobry sezon. W Japonii postaram się poejchać najlepiej jak potrafię. Ostatni weekend z Toro Rosso to była dla mnie świetna okazja - dodał.

fot. Red Bull