Gasly krytykuje decyzję sędziów

pon, 9 lipca 2018 godz. 12:29:32 skomentuj F1
Tagi: pierre gasly

Pierre Gasly

Pierre Gasly uważa, że decyzja sędziów FIA odbierająca mu dziesiąte miejsce w Grand Prix Wielkiej Brytanii była całkowicie absurdalna.

Kierowca Toro Rosso otrzymał karę pięciu sekund doliczoną do wyniku wyścigu na Silverstone, za doprowadzenie do kontaktu z Sergio Perezem w końcówce wczorajszej rywalizacji. Gasly tym samym spadł na trzynaste miejsce, a Sergio Perez zdobył punkt za dziesiątą pozycję. Awansowali również Soffel Vandoorne i Lance Stroll.

Francuz zaapelował o większą konsekwencję w karaniu kierowców porównując swój incydent z innymi niedawnymi przypadkami, po których nie podjęto żadnych działań.

- Dla mnie to śmieszne i zupełnie niedorzeczne - powiedział Gasly dla motorsport.com. - To wyścigi i to był mały kontakt.

- To czasami się zdarza. Samochód ma dwa metry szerokości, a tor prawdopodobnie dwanaście więc czasami dochodzi do incydentu. To nie było duże uderzenie. Uważam, że nie zasłużyłem na karę.

- Przyglądając się sytuacjom, które miały miejsce podczas wyścigu, w przypadku Magnussena i Grosjeana nie podjęto dalszych działań. Kiedy Sainz i Gorsjean rozbili się na ścianie, też nie zareagowano. W mojej sytuacji pięć sekund i dwa punkty karne, to niedorzeczne.


- Kara pięciu sekund, to śmieszne - napisał na swoim fan page. - W każdy weekend dochodzi do kontaktów i nie są podejmowane żadne działania. To część wyścigów, dzięki temu są ekscytujące. To była zacięta walka, która mi się podobała. Pozwólcie nam się ścigać i skończcie z tymi bezsensownymi karami. Nadal będę cisnął.