Gasly jest gotowy na Red Bulla

czw, 9 sierpnia 2018 godz. 11:12:06 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. Red Bull

Pierre Gasly powiedział w rozmowie z hiszpańską Marcą, że jest gotowy zastąpić w zespole Red Bull Racing Daniela Ricciardo, który w przyszłym roku będzie bronił barw Renault.

- Chciałbym go zastąpić, ale nie myślę o tym za dużo. Jestem zadowolony z dotychczasowych startów w Toro Rosso i cieszę się, że tutaj jestem. W tej chwili nic nie jest postanowione. W podobnej sytuacji jest Carlos. Oboje czekamy na to, co się stanie - mówił Gasly.

- Jeśli będę szybki, będę miał szansę. Muszę skupić się na tym, by być jak najlepszym, a reszta sama przyjdzie. Wszystko zależy od tego, jak patrzysz na pewne rzeczy. Można patrzeć na kierowców, którzy nie osiągnęli sukcesów z Red Bullem, ale można też na Verstappena, Vettela i Ricciardo - dodał.

- Nie zastanawiam się nad moim zespołowym kolegą. Jeśli chcę być najlepszy, muszę walczyć z najszybszymi. To mój pierwszy sezon w F1. Mam 22 lata i cieszę się, że jestem w Toro Rosso. Jeśli będą mnie potrzebować, zostanę, ale chcę jak najszybciej móc walczyć o tytuł - zakończył.

fot. Red Bull