Gasly gotowy na F1

wto, 18 lipca 2017 godz. 11:20:48 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. Red Bull

Pierre Gasly liczy na kontrakt z Toro Rosso i regularne starty w Formule 1 od 2018 roku.

Spekulacje o składzie siostrzanej ekipy Red Bull Racing nie ustają. Na obecny sezon zachowali Carlosa Sainza i Daniiła Kwiata.  Gasly, wspierany przed Red Bulla, trafił do Super Formuły, gdzie aktualnie zajmuje ósme miejsce w klasyfikacji.

Przyszłość Carlosa Sainza w ekipie z Faenzy stoi pod dużym znakiem zapytania, po tym, jak Red Bull wyjawił, że zwolni go z kontraktu za właściwą cenę. Gdyby faktycznie tak się stało, może pojawić się wolne miejsce dla Gasly'ego.

- Mój cel jest cały czas ten sam. Na tę chwilę nic nie jest podpisane z Toro Rosso - powiedział Gasly dla NBC Sports. - Obecnie każdy rozmawia z każdym i co tydzień wszystko się zmienia. Do czasu, kiedy to nie będzie oficjalna informacja, wszystko jest możliwe. Oczywiście moje cele pozostają te same po wygraniu GP2 w zeszłym roku. Czuję, że jestem gotowy na F1. Będę cisnął, aż się uda.

Gasly został zapytany, czy pozostanie w programie Red Bulla w 2018 roku, jeśli nie zdobędzie miejsca w F1: - W tej chwili skupiam się na F1, a potem, za parę miesięcy, zobaczymy co nastąpi w przyszłym roku.