Gasly dojrzał w Japonii

pon, 29 stycznia 2018 godz. 17:48:35 skomentuj F1

Pierre Gasly | fot. twitter.com/PierreGASLY

Helmut Marko powiedział, że sezon w japońskiej Super Formule sprawił, że Pierre Gasly stał się innym człowiekiem i wykluczył wątpliwości, które dotyczyły tego, czy jest wystarczająco dobry na Formułę 1. Francuz został mistrzem GP2 w 2016 roku, ale szefostwo Red Bulla podjęło decyzję, by zaliczył on sezon w japońskiej serii. W F1 21-latek zadebiutował podczas zeszłorocznego GP Malezji. W barwach Toro Rosso zaliczył pięć wyścigów.

- Gasly wygrał GP2 w swoim drugim sezonie startów. Miał trochę pecha, ale popełniał też błędy. Dojrzał w Japonii i to było absolutnie niezbędne. Musiał nauczyć się troszczyć o siebie. Nikt tam nie mówił w jego języku i musiał stawić temu czoło. Udało mi się. Nie zwyciężył w mistrzostwach przez całe zamieszanie ze składami, ale zapewnił tytuł swojej ekipie. To była właściwa decyzja. Oczekujemy, że obaj kierowcy będą w tym roku regularnie punktować - mówił Marko.

- Pobyt w Japonii uczynił mnie silniejszym psychicznie. Ze wszystkich doświadczeń, jakie przeżyłem, żadne nie było złe. Zawsze wyciągasz naukę z tego, co robisz. Bez względu na to, czy jest dobrze, czy źle, cały czas masz wiele do zrobienia. To długa podróż, ale z wieloma dobrymi doświadczeniami - dodał Gasly.

fot. twitter.com/PierreGASLY
-