FW41 ma problemy ze stabilnością

śro, 14 marca 2018 godz. 15:20:04 skomentuj F1

Siergiej Sirotkin | fot. Williams Racing

Paddy Lowe, szef techniczny Williamsa, przyznał, że zespół przed rozpoczęciem sezonu ma problemy ze swoim samochodem. Model FW41, który jako pierwszy został w pełni skonstruowany pod okiem brytyjskiego inżyniera, ma problemy z wjeżdżaniem w zakręty oraz stabilnością.

- W tej chwili samochód ma ograniczenia związane z wjeżdżaniem w zakręty i stabilnością. To największe bolączki i obecnie z tym najbardziej się zmagamy. Myślę, że gdy dokonamy pewnych postępów, zyskamy więcej czasu. Inne aspekty auta są bardzo mocne w innych częściach zakrętów - mówił Lowe dla motorsport.com.

- Głównym problemem jest aerodynamika, ale rozwiązanie obejmuje wszystko, od zawieszenia po opony. To zawsze ma wiele wymiarów. Doszło do wielu zmian w zespole i w samym samochodzie. Może nam zająć trochę czasu, zanim rozwiniemy go i zoptymalizujemy. Myślę, że w trakcie sezonu będziemy dużo mocniej się rozwijać. To początek potencjału, który mamy - dodał.

Pomimo sporej pracy do wykonania, Lowe zaznaczył, że wierzy w fabrykę Williamsa i powiedział, że nie ma problemów z tunelem aerodynamicznym i korelacją torów.

- Myślę, że korelacja jest dość dobra. Zdolności Williamsa w kwestii aerodynamiki są jedne z silniejszych, jakie widziałem. Technologia i ludzie, którzy to tworzą, są bardzo dobrzy. Mamy świetny tunel, najlepszy z najlepszych, więc mamy dobre narzędzia i możemy wykorzystać je, by zrobić jeszcze więcej.

- Są rzeczy, które zrobiliśmy i działają dobrze, ale inne nie są tak dobre i musimy poświęcić im uwagę. Myślę, że zawsze tak jest. Nie można powiedzieć, że wykonaliśmy doskonałą pracę, czy coś w tym stylu. Nigdy tak nie jest - zakończył.

fot. Williams Racing