Frustrujący start Mercedesa

śro, 11 kwietnia 2018 godz. 10:01:02 skomentuj F1

Lewis Hamilton | fot. Mercedes AMG F1

Szef zespołu Mercedesa w F1, Toto Wolff, przyznał w rozmowie z telewizją Sky Sports, że jest sfrustrowany pierwszymi wyścigami sezonu F1 2018. Rywalizację w Australii oraz w Bahrajnie wygrał Sebastian Vettel, który zostawiał za sobą kierowców niemieckiej marki.

- To nie jest początek sezonu, na który liczyliśmy. Podczas obu weekendów jeden z samochodów miał problemy techniczne, a drugi tracił zwycięstwo. W każdym wyścigu decydowały drobne szczegóły, ale to nie polepsza sytuacji. W rzeczywistości sprawia, że jesteśmy jeszcze bardziej sfrustrowani - mówił Wolff.

- W tym roku wszyscy są blisko siebie, a Melbourne w idealny sposób pokazało, że nie ma żadnego marginesu na niedoskonałości lub błędy. Bahrajn był zupełnie innym wyścigiem i przegraliśmy go z różnych powodów, ale przesłanie pozostaje niezmienne. Chcąc wygrywać, trzeba grać w swoją grę - dodał.

- Wydaje mi się, że nasz zespół w Bahrajnie zareagował poprawnie. Zamiast zadowolić się dwoma miejscami na podium, zdaliśmy sobie sprawę, że P2 i P3 to minimum, które musimy osiągnąć. Cieszymy się, że teraz mamy wyścig za wyścigiem, ponieważ oznacza to, że nie musimy długo czekać na kolejny start. Szanghaj w przeszłości był dobry dla nas. Mam nadzieję, że dostaniemy szansę, na naprawienie szkód z ostatnich tygodni. Zaliczymy występ godny Mercedesa - zakończył.