Force India zachowa premię

pią, 24 sierpnia 2018 godz. 16:11:01 skomentuj F1
Tagi: force india

Esteban Ocon | fot. XPB

Szef Racing Point Force India - Otmar Szafnauer potwierdził, że nowy zespół otrzyma nagrody pieniężne, na które zapracowała poprzednia ekipa Sahara Force India.

Po długiej debacie wszystkie pozostałe dziewięć zespołów zgodziło się na taki ruch.

Największe ustępstwa, jakie poczynił nowy zespół, to rezygnacja z punktów w klasyfikacji konstruktorów, które zdobyło Force India w 2018 roku. To oznacza, że muszą zdobywać w tym sezonie punkty od nowa, co będzie miało wpływ na przyszłe dochody. Otrzymają jednak premie z poprzednich dwóch lat.

- Pozostałe dziewięć zespołów podpisało, że tak powiem dokument, który pozwala nam otrzymać pieniądze, które zarobiło Sahara Force India w poprzednich latach - przekazał Otmar Szafnauer. - Myślę, że największą konsekwencją jest to, że zaczynamy z zerowym dorobkiem punktowym, ponieważ te 59 punktów należało do Sahara Force India, które już nie jest uczestnikiem mistrzostw. Jesteśmy nowym zespołem i zaczynamy od zera.

Nadal pod znakiem zapytania stoi skład ekipy z Silverstone, którą przejął Lawrence Stroll. W ten weekend na Spa  utrzymali swój skład, w który wchodzą Sergio Perez i Esteban Ocon. Mówi się, że syn Lawrence’a - Lance, jeżdżący obecnie dla Williamsa, przejdzie do zespołu ojca już na Monzy, albo od Grand Prix Singapuru, gdzie z kolei wg ostatnich plotek, w Williamsie miałby zastąpić go Robert Kubica.

- W tej chwili, jak już mówiłam, Lance ma z nami kontrakt i w ten weekend jeździ dla nas. Jak tylko będziemy mieli więcej informacji, podzielimy się nimi – przekazała szefowa ekipy z Grove, Claire Williams.