Force India z poprawkami

śro, 12 września 2018 godz. 14:40:12 skomentuj F1
Tagi: force india

Sergio Perez

Force India potwierdziło, że przygotowało pakiet poprawek aerodynamicznych na Grand Prix Singapuru. Zespół z Silverstone liczy na utrzymanie mocnego tempa. Po letniej przerwie obydwa wyścigi ukończyli z dwoma samochodami w pierwszej dziesiątce.

Zespół ma obecnie 32 punkty, po rozpoczęciu Grand Prix Belgii z wyzerowanym licznikiem, ze względu na nowe zgłoszenie ekipy do mistrzostw.

Wspomniane poprawki najpierw zostaną sprawdzone podczas piątkowych treningów, zanim zostanie podjęta decyzja o ich wykorzystaniu przez resztę weekendu.

- W ten weekend liczymy na lepsze osiągi dzięki nowemu pakietowi aero - powiedział szef zespołu, Otmar Szafnauer. -  To nigdy nie jest łatwe zadanie, kiedy wprowadzamy nowe części i próbujemy je zrozumieć podczas piątkowych treningów. Jednak liczymy, że od razu odblokujemy trochę osiągów

- 32 punkty łącznie ze Spa i Monza to doskonała robota
– odniósł się do sytuacji w klasyfikacji konstruktorów. - Zespół zasługuje na uznanie za tak dobre rezultaty po tym całym okresie niepewności. Po dwóch mocnych weekendach przybywamy do Singapuru maksymalizując to, co mamy dostępne.

- Sądzę, że Singapur to kolejna szansa na utrzymanie tego tempa i kontynuowanie zdobywania punktów
- dodał.