Force India rozważa zmianę nazwy

śro, 14 czerwca 2017 godz. 17:04:10 skomentuj F1

fot. Force India

Vijay Mallya, szef zespołu Force India, rozważa zmianę nazwy, by nadać ekipie bardziej międzynarodowy wydźwięk, co ma przyciągnąć nowych sponsorów. Mallya kupił zespół w 2008 roku i chcąc pozyskać indyjskich reklamodawców stworzył Force India. Ekipa miała także wprowadzić do F1 indyjskiego kierowcę. W minionym sezonie Mallya świętował czwarte miejsce w klasyfikacji zespołów.

- Mamy poczucie, że jesteśmy znacznie lepszym zespołem, jeśli chodzi o wydajność i przyciąganie międzynarodowych sponsorów i niestety mniej indyjskich. Dlatego rozmawiamy o zmianie nazwy, by zyskać międzynarodowy wydźwięk. Jest kilka osób, które uważają, że nazwa Force India stanowi barierę psychologiczną. Rozważamy z innymi akcjonariuszami, jakie kroki należy podjąć. To ważna decyzja i nie będziemy spieszyć się z podjęciem jej - mówił Mallya.

- Ważniejsze jest obserwowanie jak rozwinie się F1 pod skrzydłami Liberty. Jeśli stworzą model znany z NFL to nazwa stanie się jeszcze ważniejsza, ponieważ to model franczyzowy, w którym koncentrujemy się na nazwie, ale możemy kontynuować też obecne zasady. Przed ostateczną decyzję rozważymy każdą możliwość z innymi akcjonariuszami - dodał.

fot. Force India