Grand Prix Hiszpanii 2017 - Force India rozmawia o numerach

pon, 15 maja 2017 godz. 15:58:41 skomentuj F1
Tagi: force india, fia

fot. Force India

Zespół Force India, który otrzymał karę 25 tysięcy euro w zawieszeniu za niedostosowanie się do nowego wymogu regulaminowego, który miał zapewnić lepiej widoczne numery startowe, poinformował, że będzie w tej kwestii rozmawiał z FIA. Według nowych wytycznych na GP Hiszpanii samochody miały posiadać na nosie numery, których wysokość nie powinna być mniejsza niż 180 mm. Grzywna została zawieszona na dwanaście miesięcy.

- Wszystko było zgodne z przepisami sportowymi. Przeszliśmy badanie techniczne. Jeśli był problem, to powinni go wskazać w czwartek, a nie po wyścigu. Jeśli poprosisz, czy możesz coś zrobić inaczej, większość ludzi zmieni to, a niektórzy nie - mówił Otmar Szafnauer, szef operacyjny Force India.

- Myśleliśmy, że przestrzegamy przepisów i przekazaliśmy nasze intencje do FIA już w Soczi. Nie otrzymaliśmy żadnych zapytań. Regulamin mówi, że numer ma być wyraźnie widoczny z przodu. Gdybyś miał zostać przejechany przez samochód, to zauważysz go! W interesie sportu rozumiemy, że nasze numery nie są widoczne pod każdym kątem - dodał dyrektor sportowy zespołu, Andy Stevenson, który na zakończenie dodał, że ekipa nie mogła tak bardzo wyeksponować numerów ze względu na umowy sponsorskie.

fot. Force India