Force India rozbuduje bazę

wto, 9 stycznia 2018 godz. 12:02:15 skomentuj F1

fot. Force India

Otmar Szafnauer, dyrektor generalny Force India, zdradził na łamach motorsport.com, że zespół planuje zainwestować zarobione w minionym sezonie pieniądze na rozbudowę głównej siedziby ekipy, co ma pozwolić na stworzenie jednolitej bazy. Ponadto dodatkowe fundusze pozwoliły przyspieszyć rozwój samochodu na sezon 2018.

- Połączenie będzie bardzo pomocne. Chcemy być pod jednym dachem. Obecnie zespół jest podzielony 75%/25%. Mam nadzieję, że za 2-3 lata wszyscy będą pracować w jednym miejscu - mówił Otmar Szafnauer.

- Większa moc produkcyjna jest pomocna. Ważna jest również wydajność tuneli aerodynamicznych i ich efektywność. Jest kilka dużych elementów, które musimy wprowadzić, by zrobić krok naprzód. Niektóre z nich realizujemy teraz, inne wprowadzimy w najbliżej przyszłości, a kolejne są w planie średnioterminowym. Ponadto wraz z Toyotą pracujemy nad tym, by tunel był bardziej efektywny - dodał.

- Czwarte miejsce w klasyfikacji zespołów jest niezwykle ważne, ponieważ mamy najmniejszy budżet w F1. To daje nam szanse na rozwój i przeprowadzenie pewnych eksperymentów, by rozwinąć osiągi samochodu. To bardzo ważne - zakończył.

fot. Force India