Force India potrzebuje auta na podium

wto, 6 lutego 2018 godz. 08:26:49 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Otmar Szafnauer, dyrektor operacyjny Force India, przyznał, że ekipa musi stworzyć samochód, który będzie w stanie walczyć o podia, jeśli chcą utrzymać czwarte miejsce w klasyfikacji zespołów. Szafnauer spodziewa się, że w tym sezonie dużo silniejsze będą Renault i McLaren.

- Byłoby wspaniale, gdybyśmy byli w stanie rozwinąć samochód na taki poziom, by miał dobry potencjał na kilka miejsc na podium. Jeśli osiągniemy to i zbliżymy się do trzeciego miejsca oraz utrzymamy czwarte, będziemy mogli powiedzieć o dużym sukcesie - mówił.

- McLaren ma nowego partnera w postaci Renault, którzy wydają jeszcze większe środki i ciężko pracują, by zmniejszyć straty. Również Williams z Paddym Lowem i ich nowym szefem działu aerodynamicznego będą groźni. Ciężko będzie pokonać wszystkie trzy zespoły. Jeśli zrobimy to, mamy szansę na czwarte miejsce, ale nasz samochód musi mieć potencjał na trzecią lokatę. To dobry cel i zamierzamy osiągnąć go - dodał.

- Fakt, że McLaren będzie korzystał z siników Renault, jest dla nas pewnym zagrożeniem. Ważniejsze jest jednak to, że Renault nie stoi w miejscu i teraz zatrudniają 600-700 osób. To duży zespół ze sporymi zasobami, a sama firma macierzysta ma wiele sposobów, by zespół F1 odniósł sukces. Williams ma świetną infrastrukturę, dobrych pracowników oraz Paddy'ego Lowe'a i nowego szefa aero. Oni również stanowią dla nas zagrożenie. Rywalizacja w tym roku będzie jeszcze trudniejsza - zakończył.

fot. Force India