Force India porozmawia ze swoimi kierowcami

wto, 27 czerwca 2017 godz. 11:04:05 skomentuj F1
Tagi: force india

Sergio Perez | fot. XPB

Force India przekazało, że kolizja między ich kierowcami w Baku, to sytuacja nie do przyjęcia. Takie jest stanowiska dyrektora sportowego ekipy z Silverstone - Otmara Szafnauera.

Uważa, że obydwaj kierowcy, Sergio Perez i Esteban Ocon, ponoszą winę za kolizję do której doprowadzili podczas GP Azerbejdżanu. Do zdarzenia doszło po restarcie rywalizacji w drugim zakręcie toru.

Samochody zostały mocno uszkodzone. Ocon wywalczył jednak szóste miejsce. Perez po dłuższym pobycie w garażu wrócił na tor, ale przed zakończeniem rywalizacji został jednak wycofany.

- Powiedziałbym, że wina rozkłada się 50-50 lub 55-45 - cytuje go L'Equipe. - Najgorszą rzeczą, jaką można zrobić, to uderzyć w kolegę z zespołu.

- To było zdradliwe na tym torze ze ścianami. W przeciwnym razie Sergio miałby miejsce i wszystko potoczyłoby się inaczej.

- Przyjrzymy się razem z nimi temu incydentowi i powiemy im, że to niedopuszczalne. Nie mogą walczyć ze sobą. Jest wystarczająco źle, kiedy wpadniesz na innego kierowcę, ale jeśli to twój kolega z zespołu, to rujnuje wyścig całej ekipy. Rozumieją to, to inteligentni ludzie.

fot. XPB