Force India nie zmieni podejścia

pon, 9 października 2017 godz. 16:07:32 skomentuj F1

fot. Force India

Zespół Force India poinformował, że dopóki nie zapewni sobie czwartego miejsce w klasyfikacji zespołów F1, nie zamierza zmieniać podejścia do poleceń zespołowych. Po kilku kolizjach pomiędzy Sergio Perezem i Estebanem Oconem ekipa postanowiła ograniczyć swobodę kierowców, przez co w miniony weekend stracił Perez. Podczas GP Japonii utknął on za Oconem i nie otrzymał zgody zespołu na manewr wyprzedzania. Ostatecznie na mecie Ocn był szósty, a Perez siódmy.

- Gdy zabezpieczymy czwarte miejsce, to usiądziemy do rozmów i zobaczymy, co zmienimy w podejściu do wyścigów. Zespół zawsze ma pierwszeństwo. Jeśli udowodnią nam, że mogą rozsądnie rywalizować, to weźmiemy to pod uwagę. Hulkenberg i Checo mądrze ścigali się i nie wpadali na siebie. Jeśli ten scenariusz powróci, to nie mamy powodów, by nie wrócić do tego - mówił Otmar Szafnauer z Force India.

- To inteligentni faceci i mamy nadzieję, że szybko wyciągną z tego lekcje. Nasza filozofia polega na maksymalizowaniu potencjału zespołu i musimy robić wszystko, by to realizować. Z reguły pozwalaliśmy na ściganie się i szybką jazdę, ale gdy zaczęli zaliczać kontakty między sobą, to nie zwiększali potencjału ekipy. Musieliśmy poczynić kroki, by to zrobić. Wierzymy, że zgoda na walkę jest lepsza niż powstrzymywanie ich, ale jeszcze nie nastał na to czas - dodał.

fot. Force India