Force India nie chce zmieniać składu

wto, 5 września 2017 godz. 13:39:22 skomentuj F1

Esteban Ocon & Sergio Perez | fot. Force India

Zastępca szefa Force India - Bob Fernley jest przekonany, że utrzymają w swoim składzie Sergio Pereza i Estebana Ocona na przyszłoroczne mistrzostwa F1.

Kontrakt Meksykanina kończy się po obecnym sezonie, a jego sponsorzy rozglądają się za różnymi opcjami. Fernley wierzy, że jednak niebawem przedłużą umowę.

Żródła motorsport.com sugerują, że Mercedes byłby zadowolony z przejścia Ocona do Renault w przyszłym roku, dzięki czemu zwolni się miejsce dla ich kolejnego protegowanego - Pascala Wehrleina. Francuz już współpracował z zespołem z Enstone, działającym jeszcze jako Lotus.

- Zrobimy wszystko co w naszej mocy, aby utrzymać obecny skład - powiedział Fernley. - Jesteśmy w bardzo dobrej sytuacji i podobnie jak trzy najlepsze ekipy, mamy dwóch super utalentowanych kierowców. Będziemy ich potrzebowali w walce o czwarte miejsce w sezonie 2018, lub nawet o wyższe.

- Ostatnią rzeczą, której byśmy chcieli, to strata tych talentów - dodał.

Przyjmuje do wiadomości, że inne ekipy też są zainteresowane Oconem.

- Jest również zainteresowanie Maxem Verstappenem. To ma swój powód, są bardzo utalentowani - kontynuował. - Esteban jest zakontraktowany z nami na trzy lata i dwa z nich są absolutnie bezpieczne.

- Zawsze są alternatywy dla kierowców, którzy nie mają umów, ale wierzę, że Checo jest tutaj szczęśliwy, zawsze był - odniósł się do Pereza. - Cały czas oferujemy mu najbardziej konkurencyjne miejsce.