Force India i Sauber wycofały skargę

czw, 25 stycznia 2018 godz. 12:22:36 skomentuj F1

Sergio Perez | fot. Force India

Zespoły Force India i Sauber wycofały skargę do Komisji Konkurencji Unii Europejskiej, która dotyczyła struktury zarządzania i finansowania F1. Oficjalne pismo zostało złożone we wrześniu 2015 roku. Zdaniem obu ekip podział dochodów był nieuczciwy i bezprawny.

Sprawa była rozpatrywana przez nowo utworzony departament, który rozpoczął prace w kwietniu 2016 roku. Sprawa do dziś pozostała otwarta, ale nie będzie kontynuowana. W międzyczasie zmienił się właściciel F1. Liberty Media zastąpiło firmę CVC.

- Zdecydowaliśmy się wycofać skargę złożoną do Komisji Europejskiej w 2015 roku, która dotyczyła antykonkurencyjnych praktyk w Formule 1. Zostaliśmy zachęceni do rozmów po tym, jak Chase Carey został szefem F1, a zespół zarządzający jest zbudowany z jego ludzi. Ich podejście przyniosło sportowi nową kulturę i przejrzystość. Chcą dyskutować o kwestiach takich jak podział pieniędzy z funduszu nagród czy kontrola kosztów. Jesteśmy zachęceni i uspokojeni dzięki uczciwemu podejściu do negocjacji. Chcemy wesprzeć proces transformacji F1 i zdecydowaliśmy się wycofać skargę ze skutkiem natychmiastowym - czytamy w oświadczeniu obu ekip.

fot. Force India