Force India chce walczyć z Red Bullem

wto, 25 lipca 2017 godz. 16:21:18 skomentuj F1

fot. Force India

Właściciel zespołu Force India, Vijay Mallya, przyznał w rozmowie z motorsport.com, że nie odpuszcza walki o trzecie miejsce w klasyfikacji zespołów F1.

- Powinniśmy mieć dziewięć [dubletów punktowych-red.], ale mamy osiem na dziesięć możliwych. To też całkiem dobrze. Gdy widzisz dwóch dobrych i konkurencyjnych kierowców, jesteś zadowolony. Nie mogłem prosić o więcej. Dwa samochody regularnie są w punktach i tego potrzebujemy. Zdobyliśmy 95 punktów w dziesięciu wyścigach. Nigdy nie mieliśmy takiej passy w przeszłości. Mamy 54 punkty przewagi nad Williamsem, naszym najbliższym rywalem i umacniamy się na czwarty miejscu - mówił Mallya.

- Zobaczymy jakie szanse otrzymamy w drugiej części sezonu, ale nie rezygnujemy z pogoni za Red Bullem. Zawsze warto wyznaczać sobie ambitne cele. Pozwala to realizować prawdziwe wyzwania. Czy to się uda, czy nie, czwarte miejsce na koniec sezonu będzie wiarygodnym wynikiem - dodał.

- Jeśli planujemy wprowadzenie poprawek w Singapurze, oznacza to, że mamy potrzebne środki. Już na początku roku mówiłem, że samochód na sezon 2017 jest zupełnie nowy i przez cały rok musimy angażować się w solidny program rozwojowy. To było zaplanowane i nie dziwi nas to - zakończył, odpowiadając, czy zespół posiada zaplecze finansowe, do poprawy swojego samochodu.

fot. Force India