FIA zwołuje spotkanie w Bahrajnie

czw, 5 kwietnia 2018 godz. 21:38:02 skomentuj F1
Tagi: fia

fot. XPB

FIA organizuje w sobotę w Bahrajnie pilne spotkanie z szefami technicznymi zespołów Formuły 1, w celu przedyskutowania zmian w przepisach mających na celu poprawę możliwości wyprzedzania w sezonie 2019.

Spotkanie zostało zwołanie w krótkim czasie z naciskiem na zmiany w przepisach na sezon 2019, ponieważ teoretycznie muszą one zostać zatwierdzone przez FIA przed 30 kwietnia. Po tym terminie wszystkie kolejne zmiany wymagają jednogłośnego zatwierdzenia przez zespoły.

Kluczowe obszary, które mają zostać omówione podczas spotkania, to przednie i tylne skrzydło.

Ross Brawn powołał zespół aerodynamików, pod przewodnictwem Jasona Sommerville’a. Wg grupy pracującej dla Liberty Media jedna z propozycji zakłada większy płat tylnego skrzydła, co miałoby poprawić efekt DRS. To jednak nie rozwiąże fundamentalnego problemu, jakim jest podążanie samochodów jednego za drugim, co wpływa na kłopoty przy wyprzedzaniu. Drugą z propozycji jest więc uproszczenie przedniego skrzydła, co już na tym etapie poprawi przepływ powietrza na samochód jadący z tyłu. Wymagałoby to usunięcia elementów, specjalnie zaprojektowanych do kontrolowania przepływu powietrza wokół przednich kół.

Jeśli chodzi o rozwiązania krótkoterminowe FIA eksperymentuje ze strefami DRS. W Bahrajnie zostanie wydłużona druga strefa i będzie przebiegała wzdłuż całego pit lane.

fot. XPB