Grand Prix Meksyku 2016 - FIA zbada sprawę Vettela?

wto, 1 listopada 2016 godz. 09:12:08 skomentuj F1

Sebastian Vettel / fot. Ferrari

Sebastien Vettel, który w niecenzuralny sposób wypowiadał się o dyrektorze wyścigowym F1: Charlie Whitingu, może zostać ukarany przez FIA. Według doniesień motorsport.com federacja zajęła się incydentem.

Oficjalnie FIA nie wydała jeszcze żadnego oświadczenia w tej sprawie, ale jako organ zarządzający musi potraktować niedzielne wydarzenia poważnie i należy spodziewać się, że na dniach zostanie ogłoszona decyzja. Federacja może uznać również, że przeprosiny Niemca to za mało i oceni sprawę pod względem innych naruszeń Międzynarodowego Kodeksu Sportowego FIA tj. paragrafów:
12.1.1.c Każde działanie oszukańcze lub każdy czyn bezprawny, działający na szkodę interesu zawodów lub interesów sportu samochodowego.
12.1.1.f Każda wypowiedź, działanie lub pismo, które działa na szkodę moralną lub materialną FIA, jej organów, jej członków lub kierownictwa.

Kara za naruszenie przepisów może być naganą, grzywną lub zawieszeniem. Christian Horner, był szef Vettela w Red Bullu, jest jedną z osób, które nalegają na dodatkową karę ze strony FIA.