FIA przygląda się pit stopom

wto, 17 kwietnia 2018 godz. 12:13:53 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Dyrektor wyścigowy FIA, Charlie Whiting, powiedział w rozmowie z motorsport.com, że federacja może wprowadzić pewne regulaminowe zmiany dotyczące pit stopów, po tym, jak w tym sezonie doszło do wielu niebezpiecznych sytuacji. Podczas GP Australii obaj kierowcy Haasa w trakcie wyścigu zostali wypuszczeni ze swoich stanowisk z niedokręconymi kołami, a w Bahrajnie Kimi Raikkonen potrącił jednego z mechaników. W Chinach mechanicy McLarena nie dokręcili jednego z kół.

- Myślę, że możemy wprowadzić kilka rzeczy do poprawy, by zmniejszyć prawdopodobieństwo błędów. Nauczyliśmy się czegoś. Musimy przeanalizować sytuację, by upewnić się, że to, co robimy, jest tym, co chcą wszyscy - mówił Whiting.

- Obecnie używamy dwóch czujników, które informują mechaników z pistoletami do kół, że pit stop został zrobiony. Gdy otrzymają oni odpowiednie sygnały, naciskają pewne guziki, które sprawiają, że można opuścić podnośniki i zapala się zielone światło - dodał.

- Nie sądzę, by system musiał zostać ujednolicony. Musimy mieć jedynie pewność, że kierowca nie otrzyma komunikatu do wyjazdu z boksów, jeśli nie zostaną spełnione wszystkie warunki - zakończył, odnosząc się do słów dyrektora technicznego Renault: Boba Bella, który zasugerował, by nowe przepisy określały standardowe systemy dla każdej z ekip.

fot. Ferrari