FIA obawia się o trwałość aut F1

śro, 11 kwietnia 2018 godz. 15:32:14 skomentuj F1

Romain Grosjean | fot. Haas F1 Team

Dyrektor wyścigowy F1, Charlie Whiting wyraził swoje obawy co do trwałości elementów nadwozia aut F1 po tym, jak kilka elementów odpadło podczas GP Bahrajnu z samochodu Romaina Grosjeana. Francuz był zmuszony do zjazdu na trzeci pit stop, by zespół usunął uszkodzony fragment. Również w Ferrari Sebastiana Vettela podczas piątkowych treningów doszło do pęknięcia elementu nadwozia.

- Każda rzecz, która odpada z samochodu, jest potencjalnie niebezpieczna. Przy tak wielu elementach niewiele potrzeba, by osłabić konstrukcję. Mały kontakt sprawia, że nadwozie rozpada się, co było widać u Grosjeana. Jeden kawałek na szczęście trafił na trawę, kilka kolejnych odpadło później, a całość usunięto na pit stopie, ale szczerze mówiąc, nie jestem z tego zadowolony. Musimy mieć pewność, że wszystkie elementy są powiązane ze sobą. Niektóre rzeczy, nawet niewielkie, mogą wyrządzić wiele szkód - mówił Whiting dla motorsport.com.

Sprawę Grosjeana skomentował także Gunther Steiner, szef zespołu Haas F1.

- Nie wiem, czy uderzył w coś na krawężniku, czy wpadł w kogoś na starcie. Ostatecznie elementy zaczęły odpadać i jeden z nich musieliśmy zdjąć, ponieważ zaburzał aerodynamikę. Auto nie miało żadnego balansu - komentował Steiner.