FIA nie ustąpi

śro, 6 grudnia 2017 godz. 12:52:12 skomentuj F1
Tagi: fia, jean todt

Carlos Sainz | fot. XPB

FIA już nie wycofa się z przepisów ograniczających regulaminową pulę silników w przyszłorocznych mistrzostwach Formuły 1, do trzech.

M.in szef Red Bull Racing - Christian Horner, walczył kilka razy o zmianę regulaminu opierając się na tym, że już w tym roku przepis dopuszczający cztery jednostki, przysporzył zespołom wiele problemów.

Jednak nie wszystkie ekipy zgodziły się do wprowadzenia zmiany już w ustalonych przepisach na przyszły rok.

Nadprogramowa wymiana elementów jednostki napędowej w trakcie sezonu, przekłada się na kary w ustawieniu na starcie do wyścigów, co często było obserwowane w obecnym sezonie. Są duże obawy, że w przyszłym roku kar będzie jeszcze więcej.

Todt przyznaje, że sam jest niezadowolony z ilości kar, ale bez zgody wszystkich zespołów, nie dojdzie do zmiany w przepisach.

- To już zostało zadecydowane - wyjaśnił Todt. - Niektórzy myślą, dlaczego nie moglibyśmy mieć jednego silnika na cały sezon. To nie jest nic nowego. Już kilka lat temu podjęto decyzję w kwestii sezonu 2018.

- Odbyliśmy kilka spotkań z zespołami. Zasady dotyczące zarządzania przepisami są takie, że chcąc podjąć decyzję o powrocie do czterech jednostek, potrzebujemy stuprocentowej zgody. Nie mamy takiej, więc zostaje przepis o trzech silnikach.

fot. XPB