Ferrari zmienia turbo

pią, 28 kwietnia 2017 godz. 12:43:25 skomentuj F1

Sebastian Vettel | fot. XPB

Kierowcy Ferrari - Sebastian Vettel i Kimi Raikkonen w pierwszym treningu przed Grand Prix Rosji korzystali z nowych turbosprężarek.

Dla obydwóch zawodników włoskiej ekipy to już trzecie turbo w sezonie, a pozostało jeszcze siedemnaście weekendów wyścigowych, w tym Rosja.

Kary w ustawieniu na stracie w tym roku pojawiają się, kiedy kierowcy przekroczą limit wymiany pięciu danych elementów jednostki napędowej. Dodatkowo wg nowych przepisów w tym roku kierowcy nie mogą dokonywać wymiany kilku elementów w jeden weekend, w porównaniu do taktyk jakie stosowano w poprzednich sezonach.

Tymczasem Sebastian Vettel przyznaje, że kluczowe dla Ferrari w walce o mistrzostwo będzie utrzymanie rozwoju samochodu, aby wyciągnąć jak najwięcej z SF70H. Ekipa z Maranello wygrała w tym roku już dwa z trzech dotychczasowych wyścigów.

- Cóż, myślę, że byliśmy zadowoleni od pierwszego dnia, po tym co zobaczyliśmy w Barcelonie. Czuliśmy, że samochód zachowywał się dobrze i nie narzekaliśmy. Od tego czasu poprawialiśmy się, ale kluczowe będzie utrzymanie tego - powiedział Vettel.

- Mamy za sobą trzy wyścigi, wygraliśmy dwa, więc jest wiele pozytywów - kontynuował.  - Jest jeszcze długa droga i musimy poprawić pewne rzeczy, kwestie, które wiemy, że możemy skorygować.

- Możemy być bardzo zadowoleni z tego, gdzie jesteśmy, z wyścigów, jakie mieliśmy i szczególnie z tempa, które pokazaliśmy. Dwa razy mieliśmy przewagę w niedzielę, co było świetne, ale szczególnie w tym roku musimy skupić się na każdym pojedynczym kroku, aby upewnić się, że zostaniemy w walce, jako, że samochody ewoluują – dodał.

fot. XPB