Grand Prix Wielkiej Brytanii 2018 - Ferrari z nową podłogą

śro, 4 lipca 2018 godz. 15:54:03 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. Scuderia Ferrari

Ferrari w odpowiedzi na poprawki, które wprowadził Mercedes podczas GP Austrii, użyje na torze Silverstone nowej podłogi. Podzespół ma zapewnić lepszą wydajność w szybkich zakrętach.

Element zostanie sprawdzony podczas piątkowych treningów i jeśli zyska pozytywne opinie, będzie używany przez resztę weekendu. Największym problemem w zbliżający się weekend mogą być wysokie temperatury i związane z tym większe zużycie opon stąd wprowadzenie nowej podłogi już w ten weekend.

- W zeszłym roku opona w aucie Kimiego zeszła z felgi. Sebastian Vettel również uszkodził koło. Wprowadzono więc nową konstrukcję opon, która bardziej pasuje Mercedesowi. Wygrali zarówno w Barcelonie, jak i na Paul Ricard. Można zauważyć, że Toto Wolff prowadzi kampanię, by utrzymać to ogumienie do końca sezonu. Myślę, że Mercedes będzie bardzo silny na Silverstone, ale fala upałów może wpłynąć na opony. To może być naprawdę interesujące. Silverstone zawsze jest ekstremalne. Jest bardzo zimno i deszczowo albo wietrznie. W tym roku może być wyjątkowo gorąco - komentował Christian Horner, szef Red Bull Racing dla motorsport.com.

fot. Scuderia Ferrari