Grand Prix Wielkiej Brytanii 2017 - Ferrari z agresywnym wyborem

wto, 4 lipca 2017 godz. 10:51:21 skomentuj F1

fot. Pirelli

Kierowcy Ferrari w F1 postanowili zaryzykować z doborem opon na GP Wielkiej Brytanii i postawili na supermiękką mieszankę, która jest najbardziej miękką dostępną na tor Silverstone.

Sebastian Vettel oraz Kimi Raikkonen skorzystają z jednego kompletu średnich opon, trzech miękkich i dziewięciu supermiękkich. Na podobny zestaw zdecydował się Carlos Sainz z Toro Rosso. Na jeszcze bardziej agresywną strategię postawili kierowcy McLarena i Danił Kwiat, którzy zdecydowali się na dziesięć supermiękkich kompletów uzupełnionych o jeden średni i dwa miękkie.

Lewis Hamilton zdecydował się na kombinację 1-6-6, a jego zespołowy partner, Valtteri Bottas na schemat 2-5-6. Zawodnicy Red Bull Racing i Jolyon Palmer postawili na jeden średni zestaw, cztery miękkie i osiem supermiękkich. Najbardziej popularnym wyborem był schemat 1-5-7, na który zdecydowali się kierowcy Williamsa, Kevin Magnussen oraz zawodnicy Saubera. Z dwóch średnich kompletów, czterech miękkich i siedmiu supermiękkich skorzystają Sergio Perez, Esteban Ocon i Romain Grosjean.
fot. Pirelli
fot. Pirelli