Ferrari wzmacnia dział kontroli jakości

pią, 6 października 2017 godz. 11:30:36 skomentuj F1

fot. Ferrari

Ferrari zamierza poprawić pracę swojego departamentu kontroli jakości, w następstwie problemów z niezawodnością, które spotkały Sebastiana Vettela i Kimiego Raikkonena w Grand Prix Malezji.

Po Sepang prezes Ferrari - Sergio Marchionne mówił, że potrzebne są pilne zmiany w zespole, aby zapobiec powtórzeniu takiej sytuacji. Plotkowano, że po sezonie swoje stanowisko szefa straci Maurizo Arrivabene. Tymczasem Sebastian Vettel mówił, że nie należy spodziewać się rewolucji w ekipie z Maranello.

Dyrektor techniczny Ferrari - Mattia Binotto wyjaśnił, że zmiany w zespole mają na celu podniesienie jakości części w celu zapewnienia, że nie powtórzy się sytuacja z Malezji.

- Myślę, że aby poprawić osiągi, należy poprawić samochód i cały pakiet, ale również cała organizacja musi lepiej funkcjonować - mówił Binotto. - To co rozważamy, to kwestia, która była planowana już wcześniej: Wzmocnienie naszego działu kontroli.

- Nasz dział jakości już w jakimś stopniu został wzmocniony. To jest zmiana w naszej organizacji, którą szef miał na myśli - dodał.