Ferrari musi uzupelnić lukę w rozwoju aero

śro, 7 grudnia 2016 godz. 10:18:57 skomentuj F1

fot. Ferrari

Ferrari poinformowało, że nowym priorytetem zespołu F1 jest załatanie luki w rozwoju pakietu aerodynamicznego po tym, jak włoska marka okazała się w tym sezonie gorsza od ekipy Red Bull Racing. Na koniec sezonu oba zespoły dzieliło 70 punktów.

- Najważniejsze jest wskazanie luk, które znalazły się w pracy zespołu. Chodzi o dwie rzeczy: występy na torach oraz co ważniejsze ocena zmian szybkości innych zespołów. Myślę, że na początku sezonu Red Bull na papierze nie miał żadnych atrybutów, by zagrozić Ferrari, a na koniec roku byli naszymi realnymi konkurentami. To nie jest kwestia mocy silnika, ale pracy wykonanej przy podwoziu i pakiecie aero - mówił Sergio Marchionne, prezydent Ferrari.

- To jedna z najbardziej strategicznych dziur w rozwoju Ferrari w ciągu kilku ostatnich lat. Postaramy się rozwiązać ten problem. To nie oznacza, że jednostka napędowa nie ma kluczowego znaczenia i prace będą trwały na obu frontach. Najważniejsze jest znalezienie przyczyn pojawienia się luki w rozwoju aerodynamiki i rozwiążemy to tak szybko jak to tylko możliwe - dodał.

- Myślę, że niemożliwe jest prognozowanie sezonu 2017. Jedyną rzeczą, którą można zagwarantować jest to, że nie spoczniemy dopóki nie spełnimy wszystkich założeń. Przygotowujemy się do rozwoju samochodu w trakcie trwania sezonu, by utrzymać konkurencyjność - zakończył.

fot. Ferrari