Ferrari ma trzy kluczowe problemy

śro, 16 maja 2018 godz. 12:22:07 skomentuj F1

Sebastian Vettel | fot. Scuderia Ferrari

Sebastian Vettel powiedział w rozmowie z motorsport.com, że Ferrari musi rozwiązać trzy kluczowe problemy, by uniknąć kolejnych porażek w walce z Mercedesem. Kierowcy niemieckiej marki podczas GP Hiszpanii wywalczyli dublet, a Vettel znalazł się poza podium. Kimi Raikkonen po problemach z silnikiem wycofał się z rywalizacji.

- Nie byliśmy wystarczająco szybcy. Nie mieliśmy tempa na pierwszym komplecie opon i musimy to sprawdzić. Wydaje mi się, że przez cały weekend mieliśmy problemy z oponami. To nowa sytuacja dla każdego, ale naszą ambicją jest bycie lepszym, a nie gorszym niż wszyscy. Mieliśmy też kiepski weekend pod względem niezawodności. Kimi miał problemy z silnikiem i wycofał się z wyścigu. Jeśli nie sprawdzimy tych trzech rzeczy, to nie mamy o czym mówić - komentował Vettel.

- Wiele razy mówiłem, że mamy silny zespół z dużym potencjałem, ale musimy też upewnić się, że rozwiążemy problemy, które mamy. To nie był dobry dzień, ale teraz ważne jest poznanie, dlaczego tak się stało i czego może nam brakować w kolejnych wyścigach. Wszyscy mieliśmy aktualizacje na ten weekend. Może inni przywieźli lepsze części od nas? Jeździliśmy na innych oponach i może one bardziej pasowały naszym rywalom. Jednak po co szukać wymówek? Najważniejsze jest to, że nie byliśmy wystarczająco szybcy, by wygrać i tym musimy się zająć - dodał.

fot. Scuderia Ferrari