Ferrari ma problem z decydującym krokiem

czw, 4 stycznia 2018 godz. 16:20:51 skomentuj F1

Sebastian Vettel |  fot. Ferrari

Sebastian Vettel przyznał, że wykonanie ostatniego kroku w walce o mistrzowskie tytuły dla Ferrari jest bardzo trudne. Włoska marka czeka na koronę wśród zespołów od 2008 roku. Rok wcześniej ostatni tytuł wśród kierowców wywalczył Kimi Raikkonen.

- Regulaminy będą bardzo podobne i myślę, że mamy dobrą platformę, by pozytywnie rozpocząć rok. To, co musimy zrobić, to wykonać decydujący krok w walce o tytuły. Gdy spojrzymy w przeszłość, brakowało nam tego. Pracujemy od kilku miesięcy i koncentrujemy się na kolejnym sezonie. Chcemy, by samochód był szybszy, a silnik ma generować większą moc. Zobaczymy, gdzie będziemy w stawce - mówił Vettel.

- Będąc kierowcą, chcesz wygrywać. Gdy jesteś konkurencyjny na początku, to nie masz pewności, czy pozwoli to na walkę o tytuły. Gdy samochód jest szybki i wykonujesz swoją pracę, otrzymujesz dobre wiadomości, ale nagle mogą pojawić się złe. Przez większość czasu otrzymywaliśmy dobre informacje, ale mieliśmy kilka bolesnych weekendów - podsumował miniony sezon.

fot. Ferrari