Ferrari ma miejsce na poprawę

wto, 7 sierpnia 2018 godz. 11:06:31 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. Ferrari

Kimi Raikkonen przyznaje, że chociaż wiele rzeczy w tym roku układa się po myśli Ferrari, wciąż jest miejsce na poprawę.

Kolega zespołowy Fina - Sebastian Vettel, walczy z Lewisem Hamiltonem o mistrzostwo. Ferrari jest dużo bliżej Mercedesa w klasyfikacji konstruktorów, niż w poprzednik latach.

Raikkonen gościł na podium już osiem razy. Chociaż nie wygrał żadnego wyścigu, prezentuje dobrą formę i zajmuje trzecie miejsce w klasyfikacji kierowców.

- Mamy porządny samochód i cały czas go ulepszamy - mówił Raikkonen. - Sporo zależy od tego, jak się czujesz za kierownicą auta, z oponami itp.

- Oczywiście niektóre tory są korzystniejsze, niektóre warunki są lepsze dla innego zespołu, ale jestem zdania, że byliśmy w porządku w większości miejsc - kontynuował.

- Jednak nadal mamy wiele do zrobienia, jako cały zespół. To się nigdy nie kończy. To nie ma znaczenia - nawet jeśli wygrywa się wszystkie wyścigi, nadal są rożne rzeczy do poprawy - dodał.

- Ten obszar w naszym sporcie się nie zatrzymuje. Nigdy nie jesteś wystarczająco dobry we wszystkim - podsumował.

Raikkonen jeszcze nie ma potwierdzonego kontraktu na sezon 2019. Sugeruje się, że miejsce Fina zajmie Charles Leclerc, ale jest również wiele spekulacji o kolejnej rocznej umowie Kimiego z ekipą z Maranello.