Ferrari jest gotowe na pracę z Leclerckiem

wto, 20 listopada 2018 godz. 11:03:43 skomentuj F1

Charles Leclerc | fot. Sauber F1 Team

Jeden z inżynierów Ferrari, Jock Clear, przyznał w rozmowie z Autosportem, że Ferrari było gotowe podjąć odważne kroki, zatrudniając na przyszły rok Charlesa Leclerca, który zostanie drugim najmłodszym kierowcą w historii zespołu. Leclerc w sezonie 2019 zastąpi Kimiego Raikkonena.

- Jednym z pytań, które nam zadawano, było, czy jesteśmy na to gotowi? My musimy być gotowi. To odważny krok i wszyscy jesteśmy zadowoleni z faktu, że podejmiemy go. Musimy dać mu szansę i wspierać go we właściwy sposób. Mam nadzieję, że osiągnie wielkie rzeczy. Ważne będą jego relacje z Sebem. Potrzebne jest rozsądne zarządzanie i dbanie o to, by cały zespół rozwijał się, nie tylko po stronie Seba - mówił Clear.

- Znamy Charlesa od jakiegoś czasu. Utrzymywaliśmy relacje z nim przez kilka lat i był u nas w akademii, więc to nie jest dla nas podróż w nieznane. Nie wchodzimy w to w ciemno. W debiutanckim sezonie pokazał duży potencjał, miał świetne wyścigi i wszyscy jesteśmy podekscytowani perspektywą pracy z nim. Każdy wie, jaka presja na nim ciąży - dodał.

fot. Sauber F1 Team