Ferrari idzie w dobrą stronę

śro, 27 sierpnia 2014 godz. 10:26:15 skomentuj F1

Kimi Raikkonen | fot. XPB ImagesKimi Raikkonen wierzy, że Ferrari powoli staje się mocniejsze w tym sezonie. W Grand Prix Belgii Fin zajął czwarte miejsce, co było jego najlepszym wynikiem w tym roku. Do tego pierwszy raz od czasu powrotu do Ferrari pokonał Fernando Alonso.

Ferrari spodziewało się sporych strat na torze Spa do bolidów napędzanych silnikami Mercedesa. Jednak po zaprezentowaniu dość dobrych osiągów w Belgii Raikkonen uznał, że rozwój F14T idzie w dobrym kierunku.

- Stopniowo w każdym obszarze stajemy się mocniejsi - powiedział Raikkonen. - To nie tylko kwestia silnika i elektroniki. Z pewnością nie mamy takiego docisku jak inni. To kwestia pakietu. Nie jesteśmy słabi w każdym obszarze, ale nie jesteśmy też dobrzy. Samochód ma braki w aerodynamice, przyczepności mechanicznej i mocy silnika, ale dochodzi też kwestia mojej jazdy.

- Niektóre tory są dla nas lepsze, ale też cały czas pracujemy i stopniowo poprawiamy pewne rzeczy - dodał.

Alonso przyznał, że Ferrari lepiej spisało się na Spa niż tego oczekiwano.

- Myśleliśmy, że będziemy dość daleko za Williamsem, a byliśmy bardziej konkurencyjni niż się tego spodziewaliśmy - powiedział Alonso. - W moim przypadku największym problemem była moc. Przez cały weekend mieliśmy problem z jednostką napędową. Gdybyśmy mieli trochę więcej mocy, to pomogłoby przy wyprzedzaniu.

fot. XPB Images