F1 zaprezentowała koncepcje samochodów na sezon 2021

pią, 14 września 2018 godz. 13:24:27 skomentuj F1
Tagi: formula 1

formula1.com

Władze F1 oraz FIA pracują z zespołami nad przygotowaniem przepisów technicznych, które będą obowiązywały od sezonu 2021. Dzisiaj oficjalnie opublikowano wstępne koncepcje nowych samochodów. Prace nad projektami będą kontynuowane przez cały przyszły rok.

Jednym z najważniejszych punktów jest sprawienie, aby samochody mogły jeździć bliżej siebie, co kierowcom ułatwi manewry wyprzedzania. Ideą jest również ekscytujący wygląd aut.

- Kiedy zaczęliśmy przygląda się samochodom na sezon 2021, głównym celem było zapewnienie dobrych możliwości do ścigania się - poinformował dyrektor sportowy F1 – Ross Brawn. - Teraz kiedy odstęp [między samochodami] wynosi kilka długości bolidu, kierowca odczuwa spadek siły docisku w wysokości 50 procent. To znacząca utrata osiągów. Postanowiliśmy zrozumieć czemu się tak dzieje i jak to poprawić. Mogę powiedzieć, że docisk zostanie utrzymany w wysokości 80 procent.

- Kolejnym z głównych celów było stworzenie świetnie wyglądających samochodów. Chcemy aby wyglądały lepiej, niż te w grach komputerowych, te z plakatów, które dzieci wieszają na ścianach.

Szefostwo F1 cały czas współpracowało z FIA i z zespołami. Proces ten doprowadził do powstania trzech koncepcji, które nadal będą rozwijane.formula1.com