F1 otwarta na debiutantów

czw, 8 listopada 2018 godz. 11:56:46 skomentuj F1

George Russell

Napływ nowych talentów do Formuły 1 w sezonie 2019 może sprawić, że wyścigi będą ciekawsze – spodziewają się Carlos Sainz i Valtteri Bottas.

W przyszłym roku w stawce F1 zobaczymy zawodników z Formuły 2 – George Russella (Williams) oraz Lando Norrisa (McLaren). Możliwe, że Toro Rosso podpisze kontrakt z Alexandrem Albonem.

F1 opuszczają natomiast Fernando Alonso, Stoffel Vandoorne, a przerwę w startach zaliczy najprawdopodobniej Esteban Ocon.

Norris będzie kolegą zespołowym Carlosa Sainza.

- Myślę, że poziom stawki będzie tak wysoki, jak nigdy wcześniej - powiedział Sainz dla motorsport.com. - Ilość talentów, które dotarły do Formuły 1 jest dziś niesamowita, a szczególnie to, jak przygotowani są debiutanci.

- Kiedy dotarłem do F1 czułem się gotowy. Od pierwszego okrążenia w Australii byłem chyba na piątym miejscu w treningu, na torze, którego nie znałem
- dodał. - Teraz, dzięki symulatorom, testom, treningom, przyjeżdżasz do Australii będąc przygotowanym. Potem to kwestia zdobywania doświadczenia.

- Dlatego sadzę, że poziom w Formule 1 w przyszłym roku będzie tak wysoki, jak nigdy dotąd. Lando, George, Max [Verstappen], Esteban jeśli dostanie miejsce, ja, Kwiat, który wraca, jest wiele talentów. Myślę, że będziecie dobrze się bawić oglądając wyścigi.


Opinię Hiszpana podziela Valtteri Bottas.

- Poziom jest dobry, myślę, że w F1 wciąż są najlepsi kierowcy świata. Zawsze fajnie zobaczyć pojawiających się młodych zawodników, chętnych do sprawdzenia się w debiucie - powiedział Bottas.

Fin sądzi, że zespoły F1 stały się bardziej otwarte na debiutantów.

- Wiele zespołów zapewniało młodym kierowcom odpowiednie możliwości, aby udowodnili swój potencjał i wielu z nich to wykorzystało - uznał. - Może to zachęciło też kolejne ekipy.

- Z pewnością trochę się zmieniło od kiedy dołączyłem do F1, ale miło jest widzieć zespoły dające szanse młodzieży
- dodał.