F1 2019 bez Alonso

wto, 14 sierpnia 2018 godz. 17:10:22 skomentuj F1

Fernando Alonso | fot. McLaren

Zespół McLaren Racing poinformował, że Fernando Alonso w przyszłym roku nie będzie ścigał się w Formule 1. Były mistrz świata kilka dni temu mówił, że dziś możemy poznać jego przyszłość i jak na razie wiemy, że nie ujrzymy go na torach królowej sportów motorowych.

Hiszpan, który w lipcu skończył 37 lat obecnie zalicza swój siedemnasty sezon w F1, piąty w barwach McLarena. Na swoim koncie ma 33 zwycięstwa, 22 pole position i 97 wizyt na podium.

- Po siedemnastu latach w tym niesamowitym sporcie, nadszedł czas na zmiany i krok naprzód. Cieszyłem się z każdej minuty tych sezonów i nie jestem w stanie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do tego, że było to tak wyjątkowe. W tym sezonie mamy jeszcze kilka wyścigów i wezmę w nich udział z jeszcze większym zaangażowaniem i pasją. Zobaczymy, co przyniesie przyszłość. Nowe ekscytujące wyzwania są tuż za rogiem. Muszę dalej odkrywać nowe przygody - mówił Alonso.

- Chcę podziękować wszystkim w McLarenie. Moje serce zawsze będzie z tym zespołem. Wiem, że będą silniejsi i lepsi. Stworzyłem wiele wspaniałych związków z ludźmi z zespołu. Dali mi możliwość poszerzenia horyzontów i wyścigów w innych kategoriach. Czuję, że teraz jestem kompletnym kierowcą. Podjąłem tę decyzję kilka tygodni temu i była ona stanowcza. Chciałbym szczerze podziękować Chase'owi Carey'owi i Liberty Media za wysiłki, które podjęto. Na koniec chciałbym podziękować moim byłym zespołom, kolegom z zespołów, rywalom, kolegom, partnerom, dziennikarzom i wszystkim, z którymi współpracowałem w F1, a zwłaszcza moim fanom. Jestem przekonany, że nasze drogi będą jeszcze w przyszłości krzyżować się - dodał.

fot. McLaren