Ericsson liczy na znaczącą poprawę

czw, 8 lutego 2018 godz. 15:45:03 skomentuj F1

Marcus Ericsson | fot. Sauber

Marcus Ericsson, kierowca Saubera, przyznał na łamach motorsport.com, że nawiązanie współpracy z Alfą Romeo, może przyczynić się do wykonania przez cały zespół znaczącego kroku naprzód.

- Myślę, że korzystanie z tych samych silników, co Ferrari, przyczyni się do dużego kroku naprzód. Zespół jest pewny siebie i chcą zrobić dobre rzeczy. Widziałem samochód na komputerze i wydaje się piękny. To będzie dla nas ważny sezon - mówił Ericsson.

- Partnerstwo z Alfą Romeo oznacza historyczny powrót marki do F1. To kolejny powód, by sądzić, że Ferrari da nam maksymalne wsparcie przy rozwoju - dodał.

W 2017 roku Sauber zajął ostatnie miejsce w klasyfikacji zespołów, ale teraz Szwed spodziewa się, że dzięki nowym silnikom będą oni w stanie rywalizować z Haasem i Toro Rosso.

- Walczymy z Haasem i Toro Rosso. Myślę, że niektóre wyścigi będą nieprzewidywalne. Może pójść nam bardzo dobrze i wówczas mielibyśmy szanse na walkę z Renault i Force India, ale na innych torach mogą pojawić się problemy. Naszym celem jest dołączenie do środka stawki. Ja chcę być w najlepszej formie, by znaleźć satysfakcję, której brakowało mi w 2017 roku - zakończył.

fot. Sauber